• Polski
 • Deutsch
 • English

O nas

Porwani pasją

Arktyka dla Ciebie

Men of Sea

W organizacji Men of Sea spotkali się pasjonaci podróżowania po świecie, od kilkunastu lat intensywnie poznający dzikie, trudno dostępne miejsca, rozrzucone po całej mapie naszego świata. Miejsca te łączą oceany i morza, które przemierzamy w poszukiwaniu nienaruszonych działalnością człowieka okolic. Nie bez znaczenia jest też sposób podróżowania, będący często sam w sobie istotą podróży.

Kochamy otwarte przestrzenie, bezmiar mórz, gdzie człowiek porzucając codzienne sprawy może zaczerpnąć w pełni świeżego powietrza i zrozumieć, że on i jego codzienne problemy są tylko kruszynką w bezmiarze pięknego świata, rządzonego przez potężne siły natury. Poczucie nieograniczonej przestrzeni, zobaczenie lądu od strony wody zmienia człowieka na zawsze.

Nasze podróże po Grenlandii, Arktyce, na dalekim południu pomiędzy osławionym Cape Horn a Antarktydą, odwiedzane przez nas podbiegunowe krańce świata zaraziły nas tęsknotą do nich. Wyprawy po morzach zimnych, wśród gór lodowych, wielorybów, fok i morsów mogą okazać się niebezpieczne, gdyż urok lodowych krain, bezkresne, bezludne przestrzenie mogą urzec na całe życie …

W naszych działaniach nie uznajemy półśrodków ani kompromisów. Wszystkie co robimy – staramy się wykonać z największym profesjonalizmem, nie szczędząc sił i środków. Dbamy o kwestie formalne, prawne – tak, aby naszym Klientom zaoferować pełne bezpieczeństwo. Gwarantujemy to swoim osobami i naszym majątkiem.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego.  Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Projekt My Spitsbergen

Z tych pasji oraz fascynacji Arktyką powstał wieloletni projekt My Spitsbergen, którego celem jest propagowanie i przybliżenie svalbardzkiego archipelagu. Takie miejsca powoli odchodzą i należy się śpieszyć, by poznać je w obecnym kształcie. Z przekonaniem, że przy minimalnej ingerencji w środowisko, zachowując wszystkie wymagania obowiązujące w tamtejszych parkach i rezerwatach, potrafimy poprowadzić kameralną grupę ludzi, którzy poszukują czegoś więcej. Angażujemy wszystkie swoje siły, by budować wyjątkowe, odmieniające Cię podróże.

Można odwiedzić wiele różnych na świecie miejsc, hoteli, wysp, kurortów. Arktyka jest jednak wyjątkowa, a podróż po niej zostaje przeżyciem na całe życie. Jest doskonałym prezentem dla bliskich nam osób, których możemy obdarować z ważnej okazji i być pewnym, że wrócą pełni ekscytacji, wdzięczności i zadowolenia.

Nasza ekipa

Choć każdy z nas jest indywidualnością – łączy nas zamiłowanie do podróży. Dzięki temu, że każdy jest inny, tworzymy zgrany, uzupełniający się zespół.

Każdy z nas może pochwalić się dziesiątkami zrealizowanych projektów oraz rzeszą zadowolonych z usług Klientów.

A fakt, iż przemierzyliśmy świat we wszystkie jego strony, składa się na nasze duże doświadczenie. Jesteśmy otwarci na nowe znajomości i chętni do poznawania nowych osób. To równie ważne, obok podróży, doświadczenie dla nas. Z każdym kolejnym wyjazdem, każdą kolejną osobą jesteśmy bogatsi w swoim poznaniu i rozumieniu świata. Nie jesteśmy jednak autorytetami w pomyśle na życie i nie udzielamy niechcianych rad, ale dzielimy się swoimi pasjami i naszym rozumieniem co w życiu jest najważniejsze.

Marek Rajtar

Moje podróże sięgają obu krańców świata i są najcenniejszą częścią mojego życia, no oczywiście poza żoną i czwórką dzieci. Zwiedziłem krańce południa, w tym osławiony Cape Horn, podróżowałem po Grenlandii, a w ostatnim czasie zakochałem się w Spitsbergenie i zamierzam spędzić tu kilka najbliższych lat.

Najczęściej mieszka w Krakowie. Z wykształcenia i zawodu geodeta, a z pasji żeglarz, który na pokładach wielu jachtów przemierzył już spory kawał świata, mórz i oceanów. Kapitan jachtowy, capehornowiec, opłynął Spitsbergen. Pomysłodawca i organizator projektów podróżniczych i żeglarskich, rzadko potrafi spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Pisze, publikuje oraz zaraża swoimi pasjami, szkoląc i wychowując przy tym młodych adeptów. Współtwórca Men of Sea i MySpitsbergen.com. Za swój rejs dookoła Spitsbergenu otrzymał honorowe wyróżnienie od Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w konkursie REJS ROKU 2017.

Małgorzata Rajtar

Słowa, które mi towarzyszą na co dzień, to: "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie". Uwielbiam podejmowanie nowych wyzwań, podróże i piękno przyrody. Skrycie marzę, by przejść szklakiem św. Jakuba i zdobyć drugą bazę Mount Everest.

Z wykształcenia anglistka, absolwentka UJ, założycielka szkoły języków obcych. Organizatorka i współorganizatorka wielu wyjazdów turystyczno-językowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce i zagranicą. Konsekwentnie realizuje postawione cele, posiada duże zdolności organizacyjne i ujmującą osobowość. Wystarczyła jej jedna wyprawa po Spitsbergenie, aby rozkochać się w Arktyce.

Artur Katulski

Przestrzeń i wielość natury to najcenniejsze doświadczenia moich podróży, w nich znajduje pełnię swojej autonomii. Podróżuję od kilku lat, eksplorując głównie kraje skandynawskie. Najbliższa mi, północna Norwegia, sprawiła, że to z nią wiążę swoja przyszłość.

Na co dzień pracuję w dziale kreatywnym międzynarodowej korporacji. Forma i barwa towarzyszą mi niemalże każdego dnia, wizualizuję idee i szkice. Sprawiam, że stają się produktami docierającymi do dziesiątek milionów użytkowników. Pasjonuje mnie fotografia emocjonalna. Nie ma znaczenia, czy jest to nasączony ferią znaczeń krajobraz, czy człowiek obok. Czynnie rejestruję wszelkie ciekawostki czasu i przestrzeni. Przekadrowuję full frame’y do wycinków interesujących mnie zdarzeń, tworzę tryptyki „tych samych miejsc” poddawanych przestrzeni czasu. W wolnych chwilach, bawię się też projektowaniem użytkowym – tworzę minimalistyczne formy drewniane , czy odlewy betonowe. Buduję unikatowe rowery pod brandem Arctic Bikes :) Więcej o mnie wraz z niektórymi moimi pracami możesz znaleźć na stronie https://www.arturkatulski.com/

Paweł Pelc

"W jednej kropli wody można odnaleźć sekrety wszystkich oceanów". Chciałbym odkryć je wszystkie. Żegluję po wodach ciepłych i zimnych, doświadczam, poznaję, odkrywam, docieram do granicy marzeń. Chwile spędzone na morzu to emocje i wrażenia, których nie da się zamknąć w jednym zdaniu.

Pochodzi z centralnej części Polski, ale jego myśli często krążą wokół wybrzeża północnego. Swoją pasję doskonalił przez lata uczestnicząc w wielu rejsach, wyprawach i szkoleniach. W trudnych i ekstremalnych warunkach wykazuje dużą pewność i profesjonalizm. Lubi wyzwania. Opłynął Spitsbergen, prowadzi rejsy na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomysłodawca i współtwórca Men of Sea oraz MySpitsbergen.com.

Kamil Majerczyk

Miłość do żeglarstwa jest trudna i wymagająca, a jej prawdziwe piękno tkwi w pokonywaniu swoich barier i słabości. W czymś oczywistym, ale najbardziej wartościowym- w odkrywaniu świata i samego siebie. Żeglarstwo nauczyło mnie dyscypliny, która jest ważna nie tylko na jachcie, ale też w codziennym życiu. Nauczyło mnie, że nie wolno się poddawać i rezygnować. Nauczyło mnie, że marzenia się spełniają.

Człowiek, którego charakter ukształtowała walka z wielkim żywiołem otwartej wody, zdeterminowany w dążeniu do celu. Pasjonat żeglarstwa i ekstremalnych przygód, który pomimo młodego wieku ma za sobą przepłynięcie tysięcy mil w rejsach śródlądowych i morskich. Swoje doświadczenie zdobywał między innymi na Morzu Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym, Karaibskim i na Oceanie Atlantyckim. Podróżowanie jest jego największym uzależnieniem. Odkrywa nowe lądy nie tylko drogą morską. Chęć poznawania świata, odmiennych kultur i niezwykłych ludzi nie daje mu zatrzymać się w miejscu.

Anna Dróżdż

Zaczęłam żeglować kilka lat temu, pierwszy raz próbując swoich sił na Morzu Bałtyckim. Już wtedy zrozumiałam, że otwarte wody to wielki żywioł. Pokochałam morze, tak samo jak góry, w których od najmłodszych lat przemierzam tysiące kilometrów. Żeglarstwo pokazało mi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z wykształcenia jest lekarzem, w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej.

Absolwentka studiów podyplomowych „Medycyna ekstremalna i medycyna podróży”. W przyszłości planująca pracę przy zabezpieczaniu medycznym wypraw morskich i wysokogórskich. Prywatnie miłośniczka podróży, w których szuka adrenaliny i stawia sobie wiele wyzwań. Dotychczas autostopem przejechała prawie całą Europę, wspięła się na ponad 5000 m.n.p.m., zdobywając górskie szczyty w Andach, jachtem przepłynęła Atlantyk. Przed nią realizacja kolejnych podróżniczych marzeń.

Katarzyna Michałowska

Wyprawy, kawa i czekolada to jedyne rzeczy, którym nie może się oprzeć. Jest namiętną podróżniczką, która otrzymuje ogromną energię i naukę z każdego wyjazdu. Nie trzyma się kurczowo utartych szlaków i uważa, że celem jest droga, a nie sama destynacja. W podróży zawsze towarzyszy jej aparat. Choć fotografuje amatorsko, sprawia jej to ogromną frajdę. Fotografie mają największe znaczenie, kiedy opowiadają o pięknie miejsc i zachowują cudowne wspomnienia.

Zawodowo od wielu lat związana z branżą marketingową, teraz poszerza swój zakres wiedzy o User Experience & Product Design. Jako aspirująca projektantka UX, pasjonuje się rozwijaniem umiejętności projektowania stron internetowych, interface’ów mobilnych i desktopowych. Szuka rozwiązań użytecznych, angażujących funkcjonalnie i znaczących na rynku.

Miejsce dla Ciebie

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami w tworzeniu portalu, organizacji wyprawy lub dołączenia do naszej ekipy ...

Jesteśmy otwarci na współpracę z podróżnikami, których pasje są bliskie naszych. Zapraszamy zatem osoby zorganizowane, posiadające wiedzę, zdolności marketingowe do kontaktu z nami. Możesz pomagać w organizacji naszych wypraw oraz wziąć w nich udział stając się członkiem naszej ekipy. Jeśli chciałbyś tworzyć z nami inne projekty lub uzupełnić aktualne nowymi pomysłami jesteśmy na to otwarci.

Wyprawowy jacht OCEAN B

Bezpieczeństwo i komfort

Do prowadzenia bezpiecznych wypraw w Arktyce konieczny jest odpowiedni jacht. Nasze jachty spełniają wszystkie wymagania. Stalowe, masywne kadłuby, wszelkie systemy bezpieczeństwa oraz systemy łączności oraz bogate wyposażenie w urządzenia elektroniczne. Ponieważ są to duże jednostki udało nam się zachować także komfortowy charakter. Każdy z uczestników ma swoje miejsce, a części wspólne są przestronne i pozwalają funkcjonować całej ekipie w bardzo dobrych warunkach. Posiadamy systemy ogrzewania, co na arktycznych wodach nie jest bez znaczenia.

Podstawowe dane:

 • nazwa jachtu: Ocean B
 • znak wywoławczy : DDJO
 • MMSI: 211336220
 • port macierzysty: Oldenburg
 • rejestr: 1633 Brake
 • rejon żeglugi: oceaniczna, bez ograniczeń
 • rodzaj kadłuba : stalowy
 • rodzaj jednostki: jacht żaglowy (slup) z napędem motorowym
 • długość: 20.55 m
 • szerokość : 5.0 m
 • wyporność : 35 t
 • zbiornik paliwa : 1700 l
 • zbiornik wody: 1800 l
 • generator prądotwórczy: 10 kW
 • dodatkowe źródła energii: elektrownia wiatrowa, panele słoneczne
 • autopilot
 • pełna elektronika jachtowa

Bezpieczeństwo

 • 20-osobowa tratwa ratunkowa
 • kamizelki pneumatyczne 290 N – 12 sztuk
 • kombinezony wypornościowe
 • EPIRB
 • telefon satelitarny Iridium 9575 Extreme
 • AIS
 • radio UKF
 • radar
 • dodatkowy ploter

Komfort

 • 6 kabin 2-3 osobowych
 • 18 koi
 • duża w pełni wyposażona kuchnia
 • kuchenka gazowa
 • 2 piekarniki
 • 1 lodówka
 • 5 zamrażarek
 • ekspres do kawy
 • duża mesa
 • zabudowana obszerna sterówka
 • 4 łazienki
 • 4 prysznice
 • toalety elektryczne
 • system ogrzewania: kocioł centralnego ogrzewania

Wyposażenie

 • sonar
 • ponton 8 os. z silnikiem
 • grill
 • sprzęt wędkarski

O nas

Podstawowe dokumenty

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki

Pobierz

Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej

Pobierz

Prawa autorskie i zastrzeżenia prawne

Pobierz

Polityka prywatności

Pobierz