Wzdłuż brzegów Norwegii 18.07 – 02.08.2021

0
1350 PLN
1350 PLN
 • Data wyprawy: 18.07 - 02.08.2021
 • Ilość dni: 16
 • Trasa wyprawy: Szczecin - Tromsø
 • Stopień trudności: żeglarski
OPIS WYPRAWY

Czekaliśmy na otwarcie Norwegii długi czas i w końcu nadszedł ten dzień. Wreszcie możemy wyruszyć na upragnioną Północ.

Zapraszamy na rejs osoby pragnące zdobyć dużo żeglarskiego doświadczenia. Na pokładzie wyprawowego jachtu Azimuth, pod okiem doświadczonych w trudnych warunkach kapitanów i instruktorów będzie można posiąść dużo praktycznej żeglarskiej wiedzy.

Wszystko to w drodze na Północ, z Szczecina przez Cieśniny Duńskie, następnie wzdłuż norweskiego wybrzeża, w tym magicznego archipelagu Lofoty do północnej stolicy Norwegii: Tromso. I choć naszym celem jest jak najszybsze dopłynięcie na Północ i żegluga będzie bardzo intensywna to na pewno odwiedzimy wiele pięknych miejsc norweskiego wybrzeża oraz liczymy na spotkania z wielorybami.

Ważnym żeglarskim wydarzeniem będzie przecięcie dziobem jachtu północnego koła podbiegunowego i wpłynięcie na wody Arktyki.

TERMIN I CENA
Termin: 18.07 – 02.08.2021
CENA: 1350 PLN

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • podatki i opłaty dotyczące rejsu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • kasy jachtowej w wysokości 230 EUR, pokrywającej koszty wyżywienia, paliwa jachtowego, opłat portowych
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Zaokrętowanie w Szczecinie

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 12. Zapoznajemy się z sobą, przechodzimy wymagane szkolenia żeglarskie. Przy korzystnych prognozach w nocy wyruszamy na północ.

Dzień 2-6: Szczecin – Kopenhaga – Skagen – Stavanger - Bergen

Przed nami pierwsze 500 mil morskich. Opływamy od wschodu Rugię i przemierzając Bałtyk wpływamy w Cieśniny Duńskie. W zależności od warunków pogodowych planujemy postój w Kopenhadze lub Skagen, a następnie przecinając Skagerrak dopływamy do brzegów Norwegii, prawdopodobnie do Stavanger. Jeśli będą warunki płyniemy dalej do Bergen.

Płynąc malowniczymi fiordami, mijając dużą ilość przybrzeżnych miasteczek, przepływając pod mostami osiągamy Leirvik. Krajobraz towarzyszący naszej drodze cały czas się zmienia, ale jest to prawdziwa „dobra zmiana”. Zbliżamy się bowiem do Bergen. Góry są coraz bardziej strzeliste, wierzchołki ostro odcinają się na tle nieba. Choć w zasadzie całe wybrzeże posiada ten charakter, to jednak regiony Bergen są najbardziej malownicze.

Dzień 7-16: Bergen – Alesund – Torghatten – Arctic Circle – Bodø (Å) – Henningsvær – Finnsnes – Tromsø

Jeśli pozwoli nam czas zatrzymamy się na postój w Alesund. Ålesund jest doskonałą bazą wypadową na urlop na narty oraz piesze wycieczki po górach. Poznamy miasto spacerując jego uliczkami i podziwiając piękną architekturę Art Nouveau. Niezliczone wieżyczki, iglice i piękne ornamenty, które nadają temu miastu szczególny charakter, są jak z bajki.

W dalszej drodze obserwujemy morze, z nadzieją wyglądając wielorybów, czy orek. Robimy obowiązkowy postój na połów dorszy. Żeglujemy w kierunku wysp Leka i Torget. Mijamy Torghatten – charakterystyczną górą w kształcie kapelusza. Poznajemy ciekawą legendę związaną z tym miejscem. Od tego miejsca zmienia się krajobraz. Płyniemy dalej na północ, po drodze obserwując wiele wspaniałych miejscowości, mostów oraz przepływając wąskimi fiordami pomiędzy coraz wyższymi, ośnieżonymi górami. Mijamy wyspę Vega, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako jedną z najmniej zepsutych przez cywilizację wysp na świecie.

Podziwiamy masywny szczyt Dønnamannen, oraz charakterystyczny masyw górski Siedem Sióstr. Wreszcie przekraczamy szerokość 66°33’39” N – północne koło podbiegunowe. To nasz chrzest morski i powód do dumy. Zatrzymujemy się na krótką kąpiel w wodzie. Stąd już coraz bliżej do magicznego archipelagu Lofotów.

Zależnie od pogody zatrzymamy się w Bodo lub w rejonach osławionego Å. Stąd rozpoczniemy lofocką część naszego rejsu. Postaramy się w naszej trasie wybrać najpiękniejsze z perełek archipelagu: Sorwågen, Reine lub Henningsvær. Chcemy złapać klimat krainy malowniczych wysypek, strzelistych gór wyrastających z morza, czerwonych domków na palach. Stąd ruszamy w kierunku wyspy Senja, nazywanej nieprzypadkowo Bajkową Wyspą, lub Norwegią w miniaturze.

Rejs kończymy w Tromsø zwane „Bramą Arktyki”, będące największym miastem podbiegunowej Skandynawii. Leży około 350 km na północ od koła podbiegunowego, ma tę samą szerokość geograficzną co północna Alaska. Zajmuje większą część wyspy Tromsøya i część sąsiedniej wyspy Kvaløya. Stąd ruszali na wyprawy Fridtjof Nansen i Roald Amundsen. Nazywane Miastem Oceanu Arktycznego i “Paryżem Północy” przyciąga turystów.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
   EnglishGermanNorwegianPolish
   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.