Spitsbergen w tydzień 21.08 – 28.08.2023

0
1450 EUR
1450 EUR
 • Data wyprawy: 21.08 - 28.08.2023
 • Ilość dni: 8
 • Trasa wyprawy: Longyearbyen - Isfjorden - zachodni Spitsbergen - Longyearbyen
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najważniejsze miejsca Spitsbergenu. Spotkanie ze zwierzętami – kolonie morsów, niedźwiedzie polarne, wieloryby, renifery. Piękne lodowce i fiordy, zachodni Spitsbergen. Połów ryb.

Zapraszamy do Arktycznej Krainy. Zaczynamy i kończymy w Isfjorden, planujemy spędzić czas w zachodniej części Spitsbergenu.

Zaczniemy w Isfjorden, który jest zbiorem niezliczonych, pięknych miejsc. Zostaniemy otoczeni wyrastającymi prosto z morza wysokimi górami, otulonymi połaciami śniegu. Koloryt tego połączenia tworzy niezapomniane widoki. Przemierzymy dzikie fiordy, do których schodzą majestatyczne lodowce. Ich wysokie czoła, do których się zbliżymy, są pełne pęknięć, jaskiń, szczytów o nieprawdopodobnych kształtach. Będziemy żeglować pomiędzy świeżo urodzonymi górami lodowym i growlerami, posmakujemy lodu, nawet dosłownie – w szklaneczce, w której każdy napój będzie tylko jego dopełnieniem. Postawimy stopę w miejscach, gdzie nie widać obecności człowieka. Oczywiście, spróbujemy odwiedzić również te, gdzie człowiek przegrał walkę z siłami natury.

Ruszymy w krainę dzikich, arktycznych zwierząt, spotykając po drodze setki ptaków, kolonie morsów oraz wypatrując stad wielorybów. Zbliżymy się do lodu i wpłyniemy w jego głąb. Będziemy blisko czoła lodowców, obserwując proces „cielenia” gór lodowych. Zwiedzimy Pyramiden, postaramy się zrobić trekking do lodowca, a jeśli będą warunki to nawet wejść na niego. Czasu będziemy mieli dużo, ponieważ skorzystamy z trwającego całą dobę dnia polarnego.

Naszą podróż odbędziemy w małej, kameralnej grupie, na pokładzie komfortowego i bezpiecznego jachtu. Z doświadczonymi przewodnikami, którzy zrobią wszystko, abyś wrócił zachwycony spotkaniem z Arktyczną Krainą i Królestwem Niedźwiedzia Polarnego.

TERMIN I CENA
Termin: 21.08 – 28.09.2023
Cena:  1450 EUR + 280 EUR (kasa jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • kosztu transportu i wynajęcia broni

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Longyearbyen

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Następnie korzystając z trwającego całą dobę dnia polarnego wyruszamy do Longyearbyen. Chętni odwiedzą ciekawe Muzeum Svalbardu lub North Pole Expedition Museum oraz pozostałości po urządzeniach kopalnianych. Już tutaj, pomiędzy uroczymi domkami można natknąć się na stada reniferów. Dzień kończymy w jednym z kilku klimatycznych pubów, rozkoszując się specjałami najbardziej północnego browaru na świecie.

Dzień 2-7: Longyearbyen – Pyramiden – Adolfbukta - Tempelfjorden – Isfjorden – Borebukta – Forlandsundet– Poolepynten – Ny-Ålesund (opcja) - Longyearbyen

Ruszamy do opuszczonego miasteczka Pyramiden, aby zobaczyć kawałek postsowieckiego, surrealistycznego świata. Spacerujemy uliczkami, odwiedzamy najważniejsze zabytki, zatrzymujemy się w barze, gdzie możemy spróbować specjałów rosyjskiej kuchni. Następnie ruszamy dalej do pobliskiego lodowca Nordenskiöldbreen w Adolfbukta. Podpływamy pod jego czoło, aby móc z bliska oglądać formacje lodowe przypominające wydrążone jaskinie. Obserwujemy uważnie pobliskie skały, na których często widywane są niedźwiedzie polarne.

Ruszamy w stronę Tempelfjorden, który zwieńczony jest dwukolorowym, przepięknym lodowcem Tunabreen. Podpływamy pod czoło lodowca i jeśli będziemy mieli szczęście to będziemy obserwować proces cielenia się lodowca. Następnie zatrzymamy się na postój w zatoczce Bjonahamna.

Żeglujemy przez wody Isfjorden oraz Nordfjorden poszukując obecnych tu często wielorybów. Wpływamy do Borebukta w poszukiwaniu wylegującej się tu kolonii morsów oraz podpływamy pod lodowiec Borebreen.

Następnie ruszamy do Trygghamna, gdzie pontonem dostaniem się na brzeg i ruszymy do lodowca Harrietbreen. Jeśli będą warunki postaramy się wejść na niego.

Opuszczamy Isfjorden i płyniemy na Północ. Zatrzymujemy się przy Poolepynten, gdzie znajduje się kolonia morsów. Jeśli pozwolą warunki to wylądujemy na brzegu i zbliżymy się do zwierząt, aby móc je obserwować, a nawet poczuć. Będzie to okazja do wykonania wspaniałych zdjęć i filmów.

OPCJA (jeśli wystarczy nam czasu i pozwolą warunki):  Podróż do Ny-Ålesund. W Ny-Ålesund odpoczywamy oraz zwiedzamy go przez kilka godzin. Tu wszystko jest najbardziej północne: poczta z której można wysłać kartkę, kawiarenka, sklep z pamiątkami, pomnik Amundsena. Wszystko to pachnie krańcem świata oraz dumą z położenia niemal na 79 równoleżniku. Ruszamy na trekking po okolicach, chcemy podejść pod kolonię fok na pobliskiej plaży, zobaczyć maszt z którego startowały sterowce Amundsena, najbardziej północny wychodek na moście.

Rozpoczynamy powrotną podróż do Isfjorden. Po drodze podziwiamy piękne panoramy wysokich gór wystających z morza, otoczonych połaciami śniegu i lodu. Łowimy liczne w tych miejscach ryby oraz obserwujemy czy w pobliżu nie pojawią się wieloryby.

Wieczorem dopływamy do Longyearbyen.

Dzień 8: Longyearbyen

Każda podróż musi się skończyć. Ten dzień to właśnie czas ostatnich spacerów po Longyearbyen, pożegnań i powrotów do domu.

 

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

Program związany ze zwiedzaniem osad rosyjskich może zostać zastąpiony innym, w zależności od aktualnej sytuacji geopolitycznej.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   EnglishGermanNorwegianPolish
   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.