Spitsbergen w tydzień 09.07 – 16.07.2024

0
1850 EUR
1850 EUR
 • Data wyprawy: 09.07 - 16.07.2024
 • Ilość dni: 8
 • Trasa wyprawy: Longyearbyen - Isfjorden - Pyramiden - zachodni Spitsbergen - Longyearbyen
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najważniejsze miejsca Spitsbergenu. Piękne lodowce i fiordy. Spotkanie ze zwierzętami: kolonie morsów, niedźwiedzie polarne, wieloryby, renifery. Trekkingi. Połów ryb.

Zapraszamy do Arktycznej Krainy. Zaczynamy i kończymy w Isfjorden, planujemy spędzić czas w zachodniej części Spitsbergenu.

Isfjorden jest dużym i centralnym fiordem Spitsbergenu, a zarazem kryje w sobie najważniejsze tajemnice Arktycznej Krainy. Wraz z dochodzącymi do niego licznymi lodowymi fiordami jest zbiorem niezliczonych, pięknych miejsc. Tu wpływają wieloryby, żyją kolonie morsów, często widziane są niedźwiedzie polarne.

Zostaniemy otoczeni wyrastającymi prosto z morza wysokimi górami, otulonymi połaciami śniegu. Koloryt tego połączenia tworzy niezapomniane widoki. Przemierzymy dzikie fiordy, do których schodzą majestatyczne lodowce. Ich wysokie czoła, do których się zbliżymy, są pełne pęknięć, jaskiń, szczytów o nieprawdopodobnych kształtach. Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć „cielenie” lodowca. Będziemy żeglować pomiędzy świeżo urodzonymi górami lodowym i growlerami, posmakujemy lodu, nawet dosłownie – w szklaneczce, w której każdy napój będzie tylko jego dopełnieniem.

Naszym „pływającym domem” zatrzymamy się w miejscach, gdzie nie widać obecności człowieka. Desantujemy się tu na ląd i zrobimy kilka ciekawych trekkingów, w tym postaramy się podejść pod lodowiec. Chcemy również odwiedzić poradzieckie Pyramiden, miejsce przypominające Czarnobyl. 

Ruszymy w krainę dzikich, arktycznych zwierząt, spotykając po drodze setki ptaków, kolonie morsów oraz wypatrując stad wielorybów. Żeglując blisko brzegu postaramy się wypatrzeć wędrujące nim niedźwiedzie polarne. Czasu na wszystko będziemy mieli dużo, ponieważ skorzystamy z trwającego całą dobę dnia polarnego.

Naszą podróż odbędziemy w małej, kameralnej grupie, na pokładzie komfortowego i bezpiecznego jachtu. Z doświadczonymi przewodnikami, którzy zrobią wszystko, abyś wrócił zachwycony spotkaniem z Arktyczną Krainą i Królestwem Niedźwiedzia Polarnego.

TERMIN I CENA
Termin: 09.07 – 16.07.2024
Cena:  1850 EUR + 350 EUR (kasa jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz ratownictwa morskiego
 • podstawowe ubezpieczenie kl, nww, bagaż
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • kosztu transportu i wynajęcia broni

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Longyearbyen

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16.

Kwaterujemy się na jachcie, spożywamy obiadokolację, przechodzimy pierwsze szkolenia bezpieczeństwa przygotowywujące do wyprawy. Następnie korzystając z trwającego całą dobę dnia polarnego wyruszamy do Longyearbyen. Odwiedzamy jego najważniejsze miejsca, idziemy na krótki trekking poszukując reniferów, które można spotkać pomiędzy uroczymi domkami. Dzień kończymy w jednym z kilku klimatycznych pubów, rozkoszując się specjałami najbardziej północnego browaru na świecie.

Dzień 2-7: Longyearbyen - Isfjorden– Sassenfjorden - Tempelfjorden - Billefjorden - Pyramiden – Adolfbukta - Nordfjorden – Borebukta – Ymerbukta - Trygghamna - Poolepynten (opcja) - Longyearbyen

Rozpoczynamy podróż po Isfjordzie. Nasza trasa będzie wiodła po nim oraz będziemy wpływać w dochodzące do niego fiordy zakończone lodowcami. Szczegółowy program będzie ustalany na bieżąco w zależności od pogody.

Na początek ruszymy do Sassenfjorden oraz Tempelfjorden, który zwieńczony jest dwukolorowym, przepięknym lodowcem Tunabreen. Podpływamy pod czoło lodowca i jeśli będziemy mieli szczęście to zaobserwujemy proces cielenia się lodowca. Następnie zatrzymamy się na postój w zatoczce Bjonahamna.

Następnie popłyniemy do Billefjorden, będziemy żeglować blisko brzegu, aby zwiększyć szansę na wypatrzenie dzikich zwierząt. Do Billefjorden wpływają też często płetwale oraz białuchy arktyczne. Ten fiord doprowadzi nas do opuszczonego miasteczka Pyramiden, gdzie chcemy zobaczyć kawałek postsowieckiego, surrealistycznego świata. Spacerujemy uliczkami, odwiedzamy najważniejsze zabytki, zatrzymujemy się w barze, gdzie możemy spróbować specjałów rosyjskiej kuchni. Następnie ruszamy dalej do pobliskiego lodowca Nordenskiöldbreen w Adolfbukta. Podpływamy pod jego czoło, aby móc z bliska oglądać formacje lodowe przypominające wydrążone jaskinie. Obserwujemy uważnie pobliskie skały, na których często widywane są niedźwiedzie polarne.

W drodze powrotnej zatrzymujemy się Skansbukta: zatoczce wraku i opuszczonej kopalni. Później skierujemy się do Nordfjorden. Podpłyniemy do często „cielącego” się lodowca Sveabreen, a jeśli wystarczy nam czasu do zrobimy desant na księżycowej wyspie Coraholmen.

Kolejnym naszym celem będzie fiord Borebukta z lodowcem Borebreen. W tym miejscu często pojawiają się morsy, a na plażach goszczą ich kolonie. Jeśli będą na brzegu to złożymy im wizytę, aby z bliska móc przypatrzeć się ich zachowaniu, a także je poczuć. Następnie odwiedzimy Ymerbukta. Przy sprzyjających warunkach spróbujemy wejść w paki lodowe i zbliżyć się do czoła lodowca Esmarkbreen.  

Na koniec popłyniemy w jedno z najbardziej malowniczych miejsc Svalbardu: Trygghamna. Wysokie góry otaczające fiord, piękny lodowiec Tunabreen, szkierowe wyspy – wszystko to tworzy unikalny krajobraz końca świata. Postaramy się podpłynąć jak najbliżej, a następnie zrobić trekking po lodowcu.

OPCJA (jeśli wystarczy nam czasu i pozwolą warunki oraz będzie taka potrzeba):  Kolonia morsów na Poolepynten.

Dzięki temu, że nie pływamy dużym statkiem zgodnie z narzuconym harmonogramem w każdym z miejsc spędzimy tyle czasu ile będzie potrzeba. Chcemy wykorzystać to co daje nam Arktyka oraz zaspokoić potrzeby uczestników. Jesteśmy zauroczeni tym światem, zatem także lubimy go smakować na spokojnie.

Do Longyearbyen planujemy wrócić popołudniu siódmego dnia wyprawy, odpocząć po podróży  i pójść wspólnie do klimatycznej restauracji na kolację.

Dzień 8: Longyearbyen

Po śniadaniu pakujemy swoje rzeczy i o godzinie 10 opuszczamy jacht. Bagaże mogą zostać na pokładzie, a my wykorzystać pozostały czas na zwiedzanie Longyearbyen (ciekawe Muzeum Svalbardu) lub zakupy pamiątek. Ten dzień to właśnie czas ostatnich spacerów, pożegnań i powrotów do domu.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

Program związany ze zwiedzaniem osad rosyjskich może zostać zastąpiony innym, w zależności od aktualnej sytuacji geopolitycznej.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z REGULAMINEM i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe