Na kraniec Północy 05.08 – 15.08.2022

0
6000 PLN
6000 PLN
 • Data wyprawy: 05.08 - 15.08.2022
 • Ilość dni: 11
 • Trasa wyprawy: Longyearbyen - zachodni i północny Spitsbergen - Longyearbyen
 • Stopień trudności: średni, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Północno-zachodni i północny Svalbard, 800N, granica lodu, Monacobreen – to najważniejsze punkty wyprawy. Będziemy eksplorować najpiękniejsze lodowce Spitsbergenu, poszukiwać wielorybów i niedźwiedzi polarnych, gwarantujemy kolonie morsów. Odwiedzimy Ny-Ålesund.

Ta propozycja przeznaczona jest dla osób lubiących wyzwania, chcących zapomnieć na jakiś czas o cywilizacji i zmierzyć się z ograniczeniami i trudnościami, jakie niesie udział w wyprawie na północ. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie, ale konieczny jest hart ducha.
Nagroda czeka na Północy. Są nią dzikie, niedostępne w inny sposób miejsca Arktycznej Krainy. Pełne lodu, wysokich gór, surowych krajobrazów oraz wspaniałych zwierząt.
Zaczniemy i skończymy trasę w Isfjorden, odwiedzimy jego najważniejsze miejsca. Jednak naszym celem będzie Północ, spędzenie tam maksymalnej ilości czasu, eksploracja lodowców, poszukiwanie granicy lodu. Zachwycenie się Spitsbergenem. Wykorzystując dzień polarny oraz komfortowy i dopasowany do warunków jacht, w gronie ciekawych świata ludzi, chcemy przeżyć podróż życia.
Zamienimy się w Poszukiwaczy Przygód.

TERMIN I CENA
Termin: 05.08 – 15.08.2022
Cena: 6000 PLN + 330 EUR (kasa jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • kosztu transportu i wynajęcia broni
 • ewentualny wynajm samochodów

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Longyearbyen

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Następnie korzystając z trwającego całą dobę dnia polarnego ruszymy do Longyearbyen, przywitać się z Północą. Zobaczymy przechadzające się ulicami renifery, spróbujemy miejscowego piwa, złapiemy oddech przed długą podróżą.

Dzień 2: Longyearbyen – Isfjorden – Poolepynten – Ny-Ålesund

Opuszczamy Isfjorden i płyniemy na Północ. Po drodze zatrzymujemy się przy Poolepynten, gdzie znajduje się kolonia morsów. Desantujemy się na brzegu i z bliska obserwujemy te wspaniałe zwierzęta. Następnie ruszamy dalej na północ, do Ny-Ålesund.

Dzień 3-4: Ny-Ålesund – Ny-London – Magdalenefjorden

W Ny-Ålesund odpoczywamy oraz zwiedzamy miejscowość, poświęcając na to kilka godzin. Północny kraniec świata: z pocztą, kawiarenką, sklepem z pamiątkami. Dla nas najważniejszy i najbardziej symboliczny jest pomnik Amundsena. Stąd bowiem startowały wszystkie pierwsze próby zdobycia bieguna północnego. Eksplorujemy Kongsfjorden: pobliskie lodowce oraz Ny-London.

Wyruszamy dalej w kierunku Magdalenefjorden, zostawiając za plecami namiastkę cywilizacji, a uzyskując w zamian coraz bardziej dzikie i surowe w swoim pięknie krajobrazy. Eksplorujemy Magdalenefjorden, kotwiczymy w zatoczce Trinityhamna i udajemy się na trekking do czoła pobliskiego lodowca Gullybreen. Podchodzimy bardzo blisko i z klimatycznej plaży obserwujemy proces cielenia, podczas którego olbrzymie bloki lodu odrywają się od czoła lodowca i z hukiem lądują w morzu wywołując fantastyczne fontanny.

Dzień 5-6: Magdalenefjorden – Danskøya – Virgohamna – północno-zachodnie wyspy Svalbardu – Texas Bar

Po krótkim postoju na naszym osławionym już łowisku dorszy, ruszamy w kierunku północno-zachodniej części svalbardzkiego archipelagu. To królestwo niedźwiedzia polarnego, którego wprawdzie mamy szansę spotkać już wcześniej, ale tu występuje on najczęściej. Przemierzamy zatem fiordy, zatoczki, okrążamy wyspy, podpływamy pod kolejny fantastyczny lodowiec Smeerenburgbreen. Jeśli pozwolą na to warunki opuszczamy na wodę ponton i staramy się podpłynąć jak najbliżej lodowca, aby przekonać się o jego kolosalnych wymiarach. Gwarantowane fantastyczne zdjęcia.

Następnie wychodzimy na otwarte morze. Na północy otwiera się przed nami bezkres. W zależności od aktualniej sytuacji lodowej, możemy dostrzec w oddali mieniące się bielą pola lodowe. Zmierzamy jednak na wschód w kierunku Woodfjorden, gdzie znajduje się nasz kolejny postój: Texas Bar.

Dzień 7-9: Texas Bar – Monacobreen – Moffen – Ny-Alesund

Zatrzymujemy się naprzeciwko Texas Baru i obowiązkowo składamy w nim wizytę. To ekscytujące miejsce. Następnie rozpoczynamy eksplorację przepięknych, dzikich miejsc, które trwale zapiszą się w naszej pamięci. Planujemy w tym miejscu wykonać kolejny trekking.Podpływamy pod jeden z najpiękniejszych lodowców Svalbardu – Monacobreen i jeśli pozwolą warunki lodowe zbliżamy się do jego czoła, gdzie z bliskamożemy obserwować odrywające się lodowe bloki. Przy odrobinie szczęścia towarzyszą nam w tym białe wieloryby.

Rozpoczynamy powrotną podróż. Myli się jednak ten, kto sądzi, że największe atrakcje za nami. Zaczniemy bowiem od złożenia wizyty kolonii morsów przy wyspie Moffen. Przekraczamy 80 równoleżnik północy, a z tej okazji toast i kąpiel w morzu jest czymś obowiązkowym. W zależności od czasu i warunków pogodowych zostanie rozważona opcja popłynięcia w stronę granicy lodu. Niezależnie od tego, poczujemy atmosferę prawdziwego krańca świata, zawieszeni między północną częścią Spitsbergenu a biegunem. To niesamowita przestrzeń dostarczająca niezapomnianych doznań. Zmierzając w kierunku zachodu wypatrujemy wielorybów, które lubią przebywać w tych rejonach i już niejednokrotnie podpływały blisko naszego jachtu.

Dzień 10-11: Ny-Ålesund – Barentsburg – Longyearbyen

Wracając na południe podziwiamy piękne panoramy wysokich gór wystających z morza, otoczonych połaciami śniegu i lodu. Podpływamy pod wystający niemal pionowo z morza lodowiec Fallbreen, który kontrastuje z przebijającymi go szczytami gór. Wpływając do Isfjorden skręcamy do pobliskiego Barentsburga, gdzie świętujemy sukcesy naszej wyprawy – sauna, knajpa Czerwony Niedźwiedź. Ale co w Barentsburgu – zostaje w Barentsburgu…

Wieczorem dopływamy do Longyearbyen i korzystając z uroków dnia polarnego ruszamy do centrum.

Dzień 12: Longyearbyen

Każda podróż musi się skończyć. Ten ostatni dzień to właśnie czas spacerów po Longyearbyen, pożegnań i powrotów do domu.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   EnglishGermanNorwegianPolish
   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.