Magiczne Lofoty w Zorzach One Way 18.10 – 26.10.2024

0
700 EUR
700 EUR
 • Data wyprawy: 18.10 - 26.10.2024
 • Ilość dni: 9
 • Trasa wyprawy: Bodø - Lofoty - Tromsø
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najważniejsze miejsca na Lofotach. Festiwal zórz polarnych nad nami. Trekkingi w góry z najpiękniejszymi widokami. Magia w każdym z miejsc. Połów ryb. Orki?

Północ Norwegii to w naszej opinii jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, któremu towarzyszy niezapomniany klimat, przepiękne góry, fiordy. Od września do marca to również okres, w którym występują liczne zorze polarne. Magiczne Lofoty pomalowane dodatkowo ich światłami to idealne miejsce na wspaniałą trasę.
Ten niesamowity, ciągnący się na 112 km archipelag znajduje się w północno-zachodniej części Norwegii, na Morzu Norweskim. To miejsce, gdzie wąskie fiordy wcinają się pomiędzy ostre, postrzępione i strzeliste bryły masywów górskich, dając spektakularne widoki. Skały powstałe 3 miliardy lat temu oszałamiają swym majestatem. Przycupnięte nad wodą rorbuer – drewniane, kolorowe domki zbudowane na skałach lub palach wbitych w dno zatok, swą żywą barwą wspaniale kontrastują ze spokojną szarością, zielenią i bielą tła. W niczym jednak nie przypominają dawnych osiedli Wikingów, którzy właśnie tu przebywali.

Lofoty to również kraina smaków i zapachów. Dominuje ryba, szczególnie dorsz. Czy to suszony, czy to świeży – zwłaszcza własnoręcznie złowiony – warto go spróbować. Nigdzie indziej nie będzie tak smaczny.

Liczymy na dobrą pogodę, która pozwoli nam przeżyć fantastyczną wyprawę.

TERMIN I CENA
Termin: 18.10 – 26.10.2024
700 EUR + 300 EUR (kasa jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • ewentualny wynajm samochodów

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Bodø

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Zwiedzamy Bodø i przygotowujemy się do wypłynięcia.

Dzień 2-8: Bodø - Å - Reine - Nusfjord - Henningsvær - Svolvær - Trollfjorden - Lødingen - Finnsnes - Tromsø

W ciągu dnia dopływamy do Lofotów. Zatrzymujemy się w miejscowości Sorwågen, gdzie podziwiamy czerwone domki na palach. Wyruszamy na pieszą wycieczkę do oddalonej o 2 km miejscowości o najkrótszej nazwie Å, by przyglądać się procesowi suszenia dorszy, zwiedzić Muzeum Sztokfisza i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie z tabliczką miejscowości.
Następnie przepływamy do Reine, uważanego za symbol Lofotów. Chętni wyruszają na wieczorną wspinaczkę na szczyt Reinebringen z fantastyczną panoramą na całą okolicę.

Obieramy kierunek na północny-wschód i przepływamy do Nusfjord, jednej z najmniejszych, uroczych wiosek rybackich, w całości będącej pod patronatem UNESCO ze względu na swe położenie i tradycyjną architekturę.

W dalszej kolejności udajemy się do Henningsvær – malowniczego miasteczka umieszczonego na wyspach, poprzecinanego kanałami, co przywodzi na myśl Wenecję. Znajdujemy czas na zwiedzanie. Następnie przepływamy do Svolvær będącego „stolicą” Lofotów.

Dla chętnych zorganizujemy intensywny trekking na górę Fløya, w trakcie którego zobaczymy wspaniały widok na słynną Svolværgeita, przystaniemy na zdjęcia w Djevelporten, a następnie ukaże się nam wspaniały widok na Wschodnie Lofoty ze szczytu Fløya (OPCJA).

Kolejny punkt naszej wyprawy to zapierający dech w piersiach Trollfjorden – wąski, głęboki fiord, otoczony strzelistymi ośnieżonymi skałami, spomiędzy których wytryskują liczne wodospady. Udajemy się na wycieczkę górską w kierunku Blafjellet, a po powrocie w nagrodę za trud rozpalamy grilla. Spędzamy noc w niezapomnianej scenerii.

Wypływamy w daleką drogę do odległego o 40 Nm miasteczka Finnsnes, podziwiając po drodze norweskie krajobrazy i spędzając czas na połowie ryb. OPCJA: Nocujemy w malowniczej marinie tuż za olbrzymim mostem Gisund, łączącym miejscowość z wyspą Senja, nazywaną Bajkową Wyspą, lub Norwegią w miniaturze.

Przepływamy ostatnie 40 Nm do Tromsø, po raz ostatni zachwycając się przyrodą i wspólną żeglugą. Zwiedzamy Tromsø zwane „Bramą Arktyki”, będące największym miastem podbiegunowej Skandynawii. To czas na pożegnania, wymianę zdjęć i podsumowanie wrażeń.

Jeśli warunki pozwolą trasę z Trollfjord do Tromsø pokonamy drogą północną wypływając na zewnątrz fiordów, aby zażyć przyjemności żeglowania po otwartych przestrzeniach i spróbować poszukać wielorybów.

Dzień 9: Tromsø

Żegnamy piękną Norwegię. Wykwaterowanie następuje do godziny 10.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z REGULAMINEM i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe