Magiczne Lofoty w Zorzach 15.10 – 22.10.2021

0
2450 PLN
2450 PLN
 • Data wyprawy: 15.10 - 22.10.2021
 • Ilość dni: 8
 • Trasa wyprawy: Tromsø -Lofoty - Bodø
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najważniejsze miejsca na Lofotach. Festiwal zórz polarnych nad nami. Trekkingi w góry z najpiękniejszymi widokami. Magia w każdym z miejsc. Połów ryb. Orki?

Północ Norwegii to w naszej opinii jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, któremu towarzyszy niezapomniany klimat miejsc, przepięknych gór, fiordów. Koniec września, październik to również miesiące w których występują liczne zorze polarne. Magiczne Lofoty pomalowane dodatkowo ich światłami to idealne miejsce na wspaniałą trasę.
Ten niesamowity, ciągnący się na 112 km archipelag znajduje się w północno-zachodniej części Norwegii, na Morzu Norweskim. To miejsce, gdzie wąskie fiordy wcinają się pomiędzy ostre, postrzępione i strzeliste bryły masywów górskich, dając spektakularne widoki. Skały powstałe 3 miliardy lat temu oszałamiają swym majestatem. Przycupnięte nad wodą rorbuer – drewniane, kolorowe domki zbudowane na skałach lub palach wbitych w dno zatok, swą żywą barwą wspaniale kontrastują ze spokojną szarością, zielenią i bielą tła. W niczym jednak nie przypominają dawnych osiedli Wikingów, którzy właśnie tu przebywali.

Lofoty to również kraina smaków i zapachów. Dominuje ryba, szczególnie dorsz. Czy to suszony, czy to świeży – zwłaszcza własnoręcznie złowiony – warto go spróbować. Nigdzie indziej nie będzie tak smaczny.

Liczymy na dobrą pogodę, która pozwoli nam przeżyć fantastyczną wyprawę.

TERMIN I CENA
Termin: 15.10 – 22.10.2021
Cena: 2450zł / os. + 220 euro kasa jachtowa

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • podatki i opłaty dotyczące rejsu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej oraz wystawienie opinii porejsowej

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • kasy jachtowej w wysokości 220 EUR, pokrywającej koszty wyżywienia, paliwa jachtowego, opłat portowych, wynajmu samochodów
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Tromsø

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Zwiedzamy Tromsø zwane „Bramą Arktyki”, będące największym miastem podbiegunowej Skandynawii.

Dzień 2-6: Tromsø - Finnsnes - Lødingen - Trollfjorden - Svolvær - Henningsvær - Nusfjord - Reine- Sorwågen - Å

Ruszamy w drogę do odległego o 40 Nm miasteczka Finnsnes, podziwiając po drodze norweskie krajobrazy. Zatrzymujemy się w malowniczej marinie tuż za olbrzymim mostem Gisund, łączącym miejscowość z wyspą Senja, nazywaną Bajkową Wyspą, lub Norwegią w miniaturze.

W dalszej kolejności płyniemy w kierunku Harstadu, trzeciego największego miasta północnej Norwegii, położonego niezwykle malowniczo. Przy odrobinie szczęścia po drodze podziwiamy orki, widywaliśmy je tu nieraz. Po paru godzinach docieramy do Lødingen, będącego bramą Lofotów. Zatrzymujemy się na dłuższy postój.

Przemieszczamy się przepięknymi fiordami zatrzymując się na połów ryb i zmierzamy w stronę zapierającego dech w piersiach Trollfjorden – wąskiego, głębokiego fiordu, otoczonego strzelistymi ośnieżonymi skałami, spomiędzy których wytryskują wodospady. Udajemy się na krótką wycieczkę górską w kierunku Blafjellet, a po powrocie w nagrodę za trud rozpalamy grilla. Spędzamy czas w niezapomnianej scenerii.

Następnie płyniemy do Svolvær, będącego „stolicą” Lofotów. Dla chętnych zorganizujemy intensywny trekking na górę Fløya, w trakcie którego zobaczymy wspaniały widok na słynną Svolværgeita, przystaniemy na zdjęcia w Djevelporten, a następnie ukaże się nam wspaniały widok na Wschodnie Lofoty ze szczytu Fløya. Oby dopisała pogoda.

W dalszej kolejności udajemy się do Henningsvær – malowniczego miasteczka umieszczonego na wyspach, poprzecinanego kanałami, co przywodzi na myśl Wenecję.

Obieramy kierunek na północny-wschód i przepływamy do Nusfjord, jednej z najmniejszych, uroczych wiosek rybackich, w całości będącej pod patronatem UNESCO ze względu na swe położenie i tradycyjną architekturę. Jest bardzo klimatycznie, znajdujemy czas na zwiedzanie. A następnie kierujemy się do Reine, uważanego za symbol Lofotów. Chętni wyruszają na wspinaczkę na szczyt Reinebringen z fantastyczną panoramą na całą okolicę.
Zatrzymujemy się w miejscowości Sorwågen, gdzie podziwiamy czerwone domki na palach. Wyruszamy na pieszą wycieczkę do oddalonej o 2 km miejscowości o najkrótszej nazwie Å, by przyglądać się procesowi suszenia dorszy, zwiedzić Muzeum Sztokfisza i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie z tabliczką miejscowości.

Dzień 7: Å - Bødo

Żegnamy się z Lofotami i ruszamy w kierunku oddalonego o niecałe 50 mil morskich Bødo. Ta trasa pierwszy raz biegnie po bardziej otwartym morzu, ale zyskujemy przez to większą szansę na spotkanie wielorybów i orek. Wieczorem, stojąc już w marinie zamierzamy zakończyć nasz rejs wspólnym świętowaniem.

Dzień 8: Bødo

Żegnamy piękną Norwegię, z utęsknieniem spoglądając ku Północy, która kusi pięknem ośnieżonych szczytów, bliskością dzikich zwierząt i potęgą lodowców. Następnym razem. Wykwaterowanie następuje do godziny 12.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
   EnglishGermanNorwegianPolish
   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.