Magiczne Lofoty w Zorzach 01.10 – 08.10.2023

0
650 EUR
650 EUR
 • Data wyprawy: 01.10 - 08.10.2023
 • Ilość dni: 8
 • Trasa wyprawy: Tromsø - Lofty - Bodø
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najważniejsze miejsca na Lofotach. Festiwal zórz polarnych nad nami. Trekkingi w góry z najpiękniejszymi widokami. Magia w każdym z miejsc. Połów ryb. Orki?

Północ Norwegii to w naszej opinii jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, któremu towarzyszy niezapomniany klimat, przepiękne góry, fiordy. Od września do marca to również okres, w którym występują liczne zorze polarne. Magiczne Lofoty pomalowane dodatkowo ich światłami to idealne miejsce na wspaniałą trasę.
Ten niesamowity, ciągnący się na 112 km archipelag znajduje się w północno-zachodniej części Norwegii, na Morzu Norweskim. To miejsce, gdzie wąskie fiordy wcinają się pomiędzy ostre, postrzępione i strzeliste bryły masywów górskich, dając spektakularne widoki. Skały powstałe 3 miliardy lat temu oszałamiają swym majestatem. Przycupnięte nad wodą rorbuer – drewniane, kolorowe domki zbudowane na skałach lub palach wbitych w dno zatok, swą żywą barwą wspaniale kontrastują ze spokojną szarością, zielenią i bielą tła. W niczym jednak nie przypominają dawnych osiedli Wikingów, którzy właśnie tu przebywali.

Lofoty to również kraina smaków i zapachów. Dominuje ryba, szczególnie dorsz. Czy to suszony, czy to świeży – zwłaszcza własnoręcznie złowiony – warto go spróbować. Nigdzie indziej nie będzie tak smaczny.

Liczymy na dobrą pogodę, która pozwoli nam przeżyć fantastyczną wyprawę.

TERMIN I CENA
Termin: 01.10 – 08.10.2023
650 EUR + 300 EUR (kasa jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • ewentualny wynajm samochodów

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Tromsø

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Zwiedzamy Tromsø zwane „Bramą Arktyki”, będące największym miastem podbiegunowej Skandynawii. Leży około 350 km na północ od koła podbiegunowego, ma tę samą szerokość geograficzną co północna Alaska. Zajmuje większą część wyspy Tromsøya i część sąsiedniej wyspy Kvaløya. Stąd ruszali na wyprawy Fridtjof Nansen i Roald Amundsen. Nazywane Bramą Arktyki, Miastem Oceanu Arktycznego i “Paryżem Północy” przyciąga turystów stanowiąc doskonałe miejsce do obserwowania zorzy polarnej.

Przygotowujemy się do wypłynięcia.

Dzień 2-3: Tromsø - Finnsnes - Trolfjorden

Poruszamy się jachtem po krainie malowniczych fiordów mijając prawą burtą piękną wyspę Kvaløya, a następnie wyspę Senja, nazywaną Bajkową Wyspą, lub Norwegią w miniaturze. Wysokie góry, piękne miasteczka, mosty. Przy odrobinie szczęścia obserwujemy latające orły. Po około 50 milach podróży dopływamy do Lofotów.

Na początek mijamy Lødingen, niewielki lofocki port, a po kolejnych 25 milach wpływamy w kolejny fiord wiodący nas w stronę zapierającego dech w piersiach Trollfjorden – jednego z najpiękniejszych i dzikich miejsc na Lofotach, dostępnego tylko drogą wodną. Wysokie, niemal pionowe ściany gór otaczają wąski przesmyk broniący dostępu do Trollfjorden. Gdy pokonamy tę skalistą bramę otwiera się przed nami unikatowa kraina, otoczona strzelistymi ośnieżonymi skałami, spomiędzy których wytryskują wodospady. Na końcu znajduje się niewielki pomost, przy którym zatrzymujemy się na postój. Udajemy się na trekking kierunku Blafjellet, a po powrocie w nagrodę za trud rozpalamy grilla. Spędzamy czas w niezapomnianej scenerii.

Dzień 4-7: Trolfjorden - Svolvær - Henningsvær - Reine - Nusfjord - Å - Bodø

Wyruszamy z przepięknego Trolfjorden i płyniemy wąskimi i malowniczymi fiordami w kierunku Svolvær, będącego „stolicą” Lofotów. W zależności od pogody zatrzymamy się w nim lub ruszymy do Henningsvær – malowniczego miasteczka umieszczonego na wyspach, poprzecinanego kanałami, co przywodzi na myśl Wenecję. Tu zatrzymamy się, aby pozwiedzać to piękne i charakterystyczne dla Lofotów miejsce.

Przepływamy do Nusfjord, jednej z najmniejszych, uroczych wiosek rybackich, w całości będącej pod patronatem UNESCO ze względu na swe położenie i tradycyjną architekturę. Jest bardzo klimatycznie, znajdujemy czas na zwiedzanie.

Następnie kierujemy się do Reine, uważanego za symbol Lofotów. Jeśli pozwolą warunki chętni wyruszają na wspinaczkę na szczyt Reinebringen z fantastyczną panoramą na całą okolicę. Amatorzy fotografii znajda czas na wykonanie unikatowych zdjęć ze szczytu lub z mostów w miejscowości.

Jeśli wystarczy nam czasu to ruszamy w kierunku oddalonego o niecałe 50 mil morskich Å. Zatrzymujemy się w miejscowości Sorwågen, gdzie podziwiamy czerwone domki na palach. Wyruszamy na pieszą wycieczkę do oddalonej o 2 km miejscowości o najkrótszej nazwie Å, by przyglądać się procesowi suszenia dorszy, zwiedzić Muzeum Sztokfisza i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie z tabliczką miejscowości.

Przed nami ostatni odcinek trasy (ok. 50 Nm), przecinamy Vestfjorden płynąc do Bodø. Tam kończymy naszą wyprawę.

Dzień 8: Bodø

Żegnamy piękną Norwegię. Wykwaterowanie następuje do godziny 10.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH
   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.