Magiczne Lofoty One Way 14.05 – 21.05.2021

0
2450 PLN
2450 PLN
 • Data wyprawy: 14.05 - 21.05.2021
 • Ilość dni: 8
 • Trasa wyprawy: Bodø - Lofoty - Tromsø
 • Stopień trudności: łatwy, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Najpiękniejsze miejsca na Lofotach. Trollfjorden dostępny tylko od morza. Trekkingi w góry z najpiękniejszymi widokami. Magia w każdym z miejsc. Połów ryb. Szansa spotkania orek.

Przypadkowy Norweg zapytany o najpiękniejsze miejsce w swym kraju na stałym lądzie  bez wahania odpowie, że są nim Lofoty.
Ten niesamowity, ciągnący się na 112 km archipelag znajduje się w północno-zachodniej części Norwegii, na Morzu Norweskim. To miejsce, gdzie wąskie fiordy wcinają się pomiędzy ostre, postrzępione i strzeliste bryły masywów górskich, dając spektakularne widoki. Skały powstałe 3 miliardy lat temu oszałamiają swym majestatem. Przycupnięte nad wodą rorbuer – drewniane, kolorowe domki zbudowane na skałach lub palach wbitych w dno zatok, swą żywą barwą wspaniale kontrastują ze spokojną szarością, zielenią i bielą tła. W niczym jednak nie przypominają dawnych osiedli Wikingów, którzy właśnie tu przebywali.
Lofoty to również kraina smaków i zapachów. Dominuje ryba, szczególnie dorsz. Czy to suszony, czy to świeży – zwłaszcza własnoręcznie złowiony – warto go spróbować. Nigdzie indziej nie będzie tak smaczny.
Ponieważ od końca maja do połowy lipca na Lofotach jest dzień polarny, mamy wystarczająco dużo czasu, by nacieszyć oczy niesamowitymi widokami, które na zawsze zapadną nam w pamięci.

TERMIN I CENA
Termin: 14.05 – 21.05.2021
Cena: 2450zł / os. + 220 euro kasa jachtowa

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • podatki i opłaty dotyczące rejsu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • kasy jachtowej w wysokości 220 EUR, pokrywającej koszty wyżywienia, paliwa jachtowego, opłat portowych
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Bodø

Zaokrętowanie zaczynamy od godziny 16. Zwiedzamy okolicę, podziwiamy norweską architekturę i wypatrujemy orłów bielików. O północy wypływamy w kierunku Lofotów, odległych o 50 Nm.

Dzień 2: Sorwågen - Å - Reine

W godzinach porannych dopływamy do Lofotów. Zatrzymujemy się w miejscowości Sorwågen, gdzie podziwiamy czerwone domki na palach. Wyruszamy na pieszą wycieczkę do oddalonej o 2 km miejscowości o najkrótszej nazwie Å, by przyglądać się procesowi suszenia dorszy, zwiedzić Muzeum Sztokfisza i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie z tabliczką miejscowości.
Następnie przepływamy do Reine, uważanego za symbol Lofotów. Chętni wyruszają na wieczorną wspinaczkę na szczyt Reinebringen z fantastyczną panoramą na całą okolicę.

Dzień 3: Nusfjord - Henningsvær - Svolvær

Obieramy kierunek na północny-wschód i przepływamy do Nusfjord, jednej z najmniejszych, uroczych wiosek rybackich, w całości będącej pod patronatem UNESCO ze względu na swe położenie i tradycyjną architekturę.

W dalszej kolejności udajemy się do Henningsvær – malowniczego miasteczka umieszczonego na wyspach, poprzecinanego kanałami, co przywodzi na myśl Wenecję.

Następnie przepływamy do Svolvær na nocleg.

Dzień 4: Svolvær - Trollfjorden

Do południa czas spędzamy w Svolvær, będącego “stolicą” Lofotów.

Dla chętnych zorganizujemy intensywny trekkingi na górę Fløya, w trakcie którego zobaczymy wspaniały widok na słynną Svolværgeita, przystaniemy na zdjęcia w Djevelporten, a następnie ukaże się nam wspaniały widok na Wschodnie Lofoty ze szczytu Fløya.

W godzinach popołudniowych przepływamy do zapierającego dech w piersiach Trollfjorden – wąskiego, głębokiego fiordu, otoczonego strzelistymi ośnieżonymi skałami, spomiędzy których wytryskują liczne wodospady. Udajemy się na krótką wycieczkę górską w kierunku Blafjellet, a po powrocie w nagrodę za trud rozpalamy grilla. Spędzamy noc w niezapomnianej scenerii.

Dzień 5: Trollfjorden - Lødingen - (Narvik) - Harstad

Wyruszamy rano w kierunku wschodnim. Przy odrobinie szczęścia po drodze podziwiamy orki. Po paru godzinach docieramy do Lødingen, będącego bramą Lofotów. W dalszej kolejności przepływamy do Harstadu, trzeciego największego miasta północnej Norwegii, położonego niezwykle malowniczo. Po spędzeniu tygodnia w dzikiej przyrodzie, dla odmiany mamy możliwość zakosztowania „cywilizacji” i wyjścia do tętniącego życiem klubu. W opcji dla zdeterminowanych z Lødingen przepięknym Ofotfjorden płyniemy do Narwiku, gdzie nocujemy. Następnego dnia do południa zwiedzamy Narwik i historyczne miejsca związane z walkami polskich żołnierzy i marynarzy. Wjeżdżamy kolejką linową na górę Fagernesfjellet, skąd rozpościera się niesamowita panorama. Następnie zmierzamy do Harstad.

Dzień 6: Harstad - Finnsnes

Wypływamy w daleką drogę do odległego o 40 Nm miasteczka Finnsnes, podziwiając po drodze norweskie krajobrazy i spędzając czas na połowie ryb.

Nocujemy w malowniczej marinie tuż za olbrzymim mostem Gisund, łączącym miejscowość z wyspą Senja, nazywaną Bajkową Wyspą, lub Norwegią w miniaturze.

Dzień 7: Finnsnes - Tromsø

Przepływamy ostatnie 40 Nm do Tromsø, po raz ostatni zachwycając się przyrodą i wspólną żeglugą. Zwiedzamy Tromsø zwane „Bramą Arktyki”, będące największym miastem podbiegunowej Skandynawii. To czas na pożegnania, wymianę zdjęć i podsumowanie wrażeń.

Dzień 8: Tromsø

Żegnamy piękną Norwegię, z utęsknieniem spoglądając ku Północy, która kusi pięknem ośnieżonych szczytów, bliskością dzikich zwierząt i potęgą lodowców. Następnym razem. Wykwaterowanie następuje o godz 12.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:

  Imię: *

  Nazwisko: *

  E-mail: *

  Telefon kontaktowy: *

  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH

  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:

   Ilość osób:

   Imię i nazwisko: *

   E-mail: *

   Telefon kontaktowy: *

   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:

   Kod pocztowy i miejscowość:

   Kraj:

   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).

   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH

   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.