Fotowyprawa Spitsbergen 10.06 – 20.06.2022

0
6000 PLN
6000 PLN
 • Data wyprawy: 10.06 – 20.06.2022
 • Ilość dni: 11
 • Trasa wyprawy: Longyearbyen - zachodni Spitsbergen - Longyearbyen
 • Stopień trudności: średni, turystyczny
OPIS WYPRAWY

Serdecznie zapraszamy na safari fotograficzne w najdalszym zakątku Północy – Spitsbergenie. Nauczymy Cię, jak malować świat obiektywem aparatu.

Dlaczego właśnie tam? Najpiękniejsze połączenie surowej natury pełnej lodu, gór i morza wraz z dzikimi, stale obecnymi zwierzętami (niedźwiedzie polarne, wieloryby, morsy, foki, renifery, ptaki) to doskonały plan zdjęciowy. Jeśli dodamy do tego dzień polarny, który zaoferuje całodobowe światło – czegóż chcieć więcej? Być może tylko kogoś, kto podpowie nam, jak zrobić wspaniałe zdjęcia oraz jak wydobyć z nich to, co najważniejsze.

Safari prowadzić będzie Artur Katulski, zafascynowany Północą fotografik, który łączy pracę zawodową grafika z pasjami podróżowania z aparatem. Pracując w dziale kreatywnym międzynarodowej korporacji, każdego dnia dociera ze swoimi projektami do milionów odbiorców. W trakcie wyprawy będzie jednak indywidualnie zajmował się każdym z uczestników. Pomoże w fachowym przygotowaniu się do wyjazdu, a przez 10 dni będzie doskonalił warsztat kursantów, zarówno w robieniu zdjęć, jak i w ich obróbce.

Zdjęcia Artka możecie obejrzeć tutaj: ARTEK KATULSKI PHOTOGRAPHY
Więcej informacji o Artku: ARTURKATULSKI.COM

Każdego dnia inny plan zdjęciowy: lodowce, zwierzęta, góry, opuszczone miasteczka – wszystko to jednak połączone surowym pięknem Arktyki.

Dzięki naszej wielokrotnej obecności na Spitsbergenie wiemy doskonale jakie miejsca będą najbardziej odpowiednie do realizacji celów foto-wyprawy. Znajdziemy się w nich w odpowiednim czasie, a rolą uczestników będzie jak najszybciej przyzwyczaić się do piękna wokół i zacząć malować świat obiektywami swoich aparatów.

 

Kto może wziąć udział?

W naszej wyprawie może wziąć udział każdy, dla kogo taka forma podróżowania jest odpowiednia. Każdy, kto jest zafascynowany surowością północnego świata i pragnie zachować go w swoich pięknych fotografiach.

Safari przeznaczone jest zarówno dla amatorów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności, jak i osób profesjonalnie zajmujących się fotografią krajobrazu / natury, które potrzebują znaleźć się w pięknych, niedostępnych dla siebie miejscach. Liczymy na liczne dyskusje, pytania, sugestie.

Wszystkich musi jednak połączyć wspaniała, twórcza atmosfera wyjazdu oraz svalbardzkiego, pięknego miejsca, a my z doświadczenia wiemy, że wspólne pasję bardzo łączą ludzi.

 

Dodatkowe informacje:

Po zakończeniu wyprawy, przygotowany zostanie specjalnie opracowany foto-album z wyprawy. Wszystkie zdjęcia uczestników, nad którymi pracowaliśmy podczas warsztatów, zostaną wydrukowane i oprawione w pamiątkowy album. Wysyłka – max 2-3 tygodnie po wyprawie.

Fotografujemy w grupie ok. 10 osób. Pytania dotyczące kadrowania, ustawień aparatu, obiektywu omawiamy wspólnie. Odpowiadamy na pytania każdego uczestnika.

 

Sprzęt jaki powinni posiadać uczestnicy:

Aparat fotograficzny
Zestaw obiektywów (jeśli jest możliwość)
– szerokokątne: 14-24, 15-30 lub inny z podobnym zakresem ogniskowych
– teleobiektyw: 70-200, 70-300, 150-600 lub inny z podobnym zakresem
Zestaw filtrów szarych pełnych i połówkowych do obiektywów (odpowiednie pod posiadane średnice obiektywów, np. 72, 77, 82mm, lub kwadratowe z holderem do posiadanego obiektywu
2-3 dodatkowe baterie do aparatu. Oryginały lub tańsze zamienniki – wszystkie naładowane + ładowarka
Statyw, wężyk spustowy lub zainstalowana aplikacja do komunikacji aparat > telefon komórkowy
Jeśli jest możliwość to zabieramy osłonę przeciwdeszczową na aparat i obiektyw, choć deszcz na Spitsbergenie w tym okresie jest rzadkością.

TERMIN I CENA
Termin: 10.06-20.06.2021
Cena: 6000 PL + 330 EUR (opłata jachtowa)

CENA - PRZECZYTAJ!

Świadczenia zawarte w cenie:

 • noclegi w 2-3 os. kabinie
 • rejs wyprawowym, w pełni wyposażonym jachtem
 • prowadzenie jachtu i opieka doświadczonego kapitana
 • ubezpieczenie jachtu oraz NNW uczestników
 • opłaty portowe oraz paliwo do jachtu
 • szkolenie z wiedzy żeglarskiej

Kasa jachtowa zawiera:

 • koszty wyżywienia uczestników
 • opłaty administracyjne
 • kosztu transportu i wynajęcia broni
 • ewentualny wynajm samochodów

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu na wycieczkę oraz powrotu z niej
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (zakupy, restauracje)
 • dodatkowych osobistych opłat w portach

Dodatkowo zapewniamy:

 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wycieczki

Harmonogram płatności:

 • 20% – w momencie rezerwacji
 • 40% – 5 miesięcy przed rozpoczęciem wyprawy
 • 40% – 3 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
 • w przypadku, gdy któryś z terminów wypada później niż trzy miesiące od rozpoczęcia wyprawy wpłata powinna zostać wniesiona przy rezerwacji lub na trzy miesiące przed rozpoczęciem wyprawy
PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1: Longyearbyen

Zaokrętowanie od godziny 16  i zwiedzanie Longyearbyen.

Longyearbyen to miasto górnicze, turystyczne i naukowe, centrum administracyjne Svalbardu. Znajduje się w zatoce Isfjorden w zachodniej części Spitsbergenu. Chętni odwiedzą ciekawe Muzeum Svalbardu lub Nord Pole Expedition Museum oraz pozostałości po urządzeniach kopalnianych. Już tutaj, pomiędzy pięknymi domkami można natknąć się na stada reniferów. Dzień kończymy w jednym z kilku klimatycznych pubów, rozkoszując się specjałami najbardziej północnego browaru na świecie.

Dzień 2-3: Longyearbyen – Adolfbukta – Pyramiden

Ruszamy koło południa, sześciogodzinna trasa wiedzie malowniczymi fiordami, a „wieczorem” jesteśmy w Adolfbukta, gdzie spędzamy pierwsze godziny przy lodowcu Nordenskioldbreen, a następnie udajemy się na nocleg w Pyramiden.

Adolfbukta to zatoka znajdująca się w środkowej części Billefjorden, będącej odnogą Isfjorden, w centralnej części Spitsbergenu. Schodzi do niej lodowiec Nordenskiöldbreen o długości 25 km i szerokości 11 km. Spore wrażenie robi czoło lodowca z formacjami lodowymi przypominającymi wydrążone jaskinie. Tu też na skalistych wysepkach często widujemy odpoczywające niedźwiedzie polarne.

Na południu zatoki znajduje się ciekawa pozostałość osady Brucebyen, stanowiąca dziedzictwo kulturowe Svalbardu i będąca w całości pod ochroną.

Dzień 4: Pyramiden

Cały dzień spędzamy w Pyramiden. Kawałek postsowieckiego, surrealistycznego świata. Pyramiden to była osada górnicza, która swoją nazwę zawdzięcza znajdującej się w pobliżu górze w kształcie piramidy. Można zwiedzić tu pozostałości osady pełne radzieckich symboli, skosztować w barze rosyjskich specjałów, a po trekkingu wzdłuż kopalnianych urządzeń wspiąć się na szczyt, gdzie można podziwiać wspaniałe panoramy okolicy.

Dzień 5-6: Pyramiden – Poolepynten – Ny-Ålesund

Wykorzystując dzień polarny ruszamy jak najszybciej dalej. Pośród pięknych gór płyniemy wzdłuż Isfjorden cały czas poszukując wielorybów. Na tej trasie spotykamy je bardzo często, zarówno widoczne z daleka przez wyrzucane pióropusze wody finwale, jak i zawsze ciekawe białugi, które często podpływają pod jacht. Jeśli będziemy mieć szczęście – być może uda nam się zbliżyć do płetwala błękitnego.

Po opuszczeniu Isfjorden kierujemy się na północ, góry stają się bardziej strzeliste i otoczone licznymi lodowcami. Zbliżamy się do Poolepynten.

Poolepynten – tu znajduje się kolonia morsów. Lądujemy na brzegu i podchodzimy do niej blisko. Wylegujące się na plaży morsy pozwolą nam zbliżyć się na dystans umożliwiający obserwowanie ich z najmniejszymi detalami i wykonanie wspaniałych zdjęć i filmów. Uczymy się robić zdjęcia żywym zwierzętom.

Dzień 7: Ny-Ålesund

Jesteśmy w Ny-Ålesund koło południa i zostajemy do rana. Kolejny dzień fotografowania pod okiem mentora.

Ny-Ålesund to urokliwa osada na krańcu świata. Północny kraniec cywilizacji. W Ny-Ålesund odpoczywamy oraz zwiedzamy go przez kilka godzin. Tu wszystko jest najbardziej północne: poczta z której można wysłać kartkę, kawiarenka, sklep z pamiątkami, pomnik Amundsena.

Dzień 8: Ny-London – Kongsfjorden (lodowiec Kronbreen)

Cały dzień przeznaczamy na eksplorację Kongsfjorden, 2-4 godziny spędzamy w Ny-London i kilka godzin w rejonie lodowca Kronbreen.

Ny-London, lub inaczej Camp Mansfield, leżący przy niewielkiej plaży Peirsonhamna znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Ny-Alesund. Są to pozostałości osady i kopalni marmuru z początku XX wieku, stanowiące dziedzictwo narodowe Svalbardu. Jest to jedno z najlepiej zachowanych tego typu miejsc na Spitsbergenie. W Ny-London można podziwiać urządzenia techniczne sprzed I wojny światowej, takie jak maszyny parowe, podnośniki, wózki, oraz dwa husy, czyli domki osadników, obecnie używane przez naukowców. Okazów tych nie wolno dotykać, przemieszczać, czy niszczyć. Tu uczymy się robić zdjęcia martwej natury oraz przedmiotów z ich detalami.

Następnie płyniemy w głąb fiordu i zbliżamy się do czoła lodowca. Przekonujemy się naocznie jak potężne potrafi być jego czoło, zbliżamy się do gór lodowych oraz do pływającego po wodzie w każdej postaci lodu. Skosztujemy również jego smaku w szklaneczce wypełnionej szlachetnym trunkiem.

Dzień 9: Magdalenefjorden

Magdalenefjorden – stacja wielorybnicza, cmentarzysko i ptaki. To jeden z najpiękniejszych fiordów Svalbardu. Należy do tych odległych, dzikich miejsc zapadających w pamięć dzięki spektakularnym krajobrazom. Do morza schodzą tu cztery lodowce, a góry są zawsze przykryte śniegiem. W okolicy można spotkać niedźwiedzie polarne, morsy i wieloryby.

Po desancie na ląd, krótkim trekkingiem wśród svalbardzkich łąk i plaż udajemy się do czoła lodowca Gullybreen, gdzie próbujemy sfotografować odrywające się od czoła lodowca olbrzymie bloki lodowe, spadające do morza i tworzące duże fontanny wody. Na ten proces „cielenia” oczekują w powietrzu liczne ptaki, a w wodzie czają się białe wieloryby.

Dzień 10-11: Barentsburg – Ymerbukta – Longyearbyen

Barentsburg – czynna osada górnicza. To miejsce jest jedyną zamieszkałą na stałe rosyjską osadą górniczą na Spitsbergenie. Wita nas arktyczna kraina z błękitną wodą i biało-niebieskimi lodowcami w otoczeniu wysokich gór. W tym miejscu kosztujemy przysmaków rosyjskiej kuchni w restauracji Czerwony Niedźwiedź. W słowiańskim stylu świętujemy nasz powrót z Północy.

Ymerbukta to bardzo urokliwa zatoczka, która zakończona jest kolejnym pięknym lodowcem Esmarkbreen. Tu żegnamy się z krainą lodów, ostatnie zdjęcia, pejzaże, piękno.

Wykwaterowanie następuje o godz. 12.

Powyższy program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona jest od pogody. Kolejność poszczególnych jego etapów może być zmieniona i dopasowana do panujących warunków, niektóre punkty programu mogą zostać niezrealizowane. To w końcu Arktyka. Jednakże bazując na naszym doświadczeniu możemy zapewnić, że spędzimy czas bardzo intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji.

Po zakończeniu wyprawy, przygotowany zostanie specjalnie opracowany foto-album z wyprawy. Wszystkie zdjęcia uczestników, nad którymi pracowaliśmy podczas warsztatów, zostaną wydrukowane i oprawione w pamiątkowy album. Wysyłka – max 2-3 tygodnie po wyprawie.

Fotografujemy w grupie ok. 10 osób. Pytania dotyczące kadrowania, ustawień aparatu, obiektywu omawiamy wspólnie. Odpowiadamy na pytania każdego uczestnika.

MAPA WYPRAWY
ZAŁOGA WYPRAWY
MASZ PYTANIA - NAPISZ

  Nazwa wyprawy:
  Imię: *
  Nazwisko: *
  E-mail: *
  Telefon kontaktowy: *
  Dodaj wiadomość:

  Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).
  CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH

  * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

   Nazwa i termin wyprawy:
   Ilość osób:
   Imię i nazwisko: *
   E-mail: *
   Telefon kontaktowy: *
   Ulica / Nr domu / Nr mieszkania:
   Kod pocztowy i miejscowość:
   Kraj:
   Dodaj wiadomość:

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI i akceptuję jej treść (Pole wymagane).

   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z OGÓLNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA i akceptuję ich treść (Pole wymagane).
   CHCĘ OTRZYMYWAĆ NEWSLETTER MEN OF SEA I POWIADOMIENIA O NOWYCH WYPRAWACH

   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   EnglishGermanNorwegianPolish
   Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.