Łukasz Surowy

Żeglarz, podróżnik

BIO

Morze to nieokiełznany bezmiar żywiołów. Jest jak surowy mentor. Uczy, karci, nagradza… Zawsze gdy przed nim staję, to odczuwam pokorę przed nieznanym i ekscytację związaną z odkrywaniem. Dreszcz emocji przed przygodą i lęk przed karą za błędy. Każdy rejs pozwala mi odkrywać nowe miejsca, ludzi – nawet tych, których znam od lat i przede wszystkim  samego siebie. Fala, powiew wiatru, ogromna przestrzeń, znajome drżenie pokładu, proste prawa natury to rzeczy, które przywołują mnie za każdym razem gdy tylko spoglądam w stronę morza.

Żeglarz, podróżnik, entuzjasta nauki o świecie i żeglarstwie. W morzu od 1995r. Uwielbia pływać na żaglowcach, zgłębiać tajniki etykiety i kultury ludzi morza. Żegluje tam gdzie jest woda i wieje wiatr. Zwiedza zakamarki miast, kosztuje specjały kuchni lokalnych. Na lądzie, zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem przeciwwybuchowym w przemyśle. Rekreacyjnie uprawia fotografię i nieco mniej rekreacyjnie sporty walki. Na co dzień uśmiechnięty, entuzjastycznie nastawiony do świata i ludzi.

.

UPRAWNIENIA, CERTYFIKATY

Kapitan jachtowy.

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA

2021 – Ekspedycja na północ Svalbardu 2021, w trakcie której między innymi dopłynął do granicy lodu powyżej 82 równoleżnika północnego i opłynął Spitsbergen