Anna Ficek

Żeglarka, podróżniczka, lekarka

BIO

Żeglarstwo traktuje nie tylko jako podróż, lecz jako sposób na życie w zgodzie z zasadami slow life. Od pierwszego rejsu morskiego zakochała się w żeglarstwie, a przekroczenie koła podbiegunowego stało się dla niej kolejnym krokiem w  poznawianiu arktycznego świata. Ekspedycje morskie stały się fascynującym sposobem na eksplorację regionów, po których pływa.
 
Przepłynęła siedem tysięcy mil w różnych regionach świata, zawsze z uśmiechem, którym zaraża innych, a także posiadając umiejętność organizacji zawsze skupiona na wszystkich detalach stanowiących o powodzeniu wypraw.
 
Z zawodu lekarz, specjalista reumatologii, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia, zaciekawiona badaniami USG stawów oraz balneologią. Jej filozofia życia w rytmie work life balance pokazuje, że można łączyć aktywność żeglarską z dbałością o życie w spokoju, bez pośpiechu, z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym.

Pasjonując się aktywnym spędzaniem czasu w górach, znajduje radość w wędrówkach po szlakach Tatr i zdobywaniu tras ferratowych w różnych częściach Europy. Każda nowa droga, którą wybiera staje się dla niej wyzwaniem prowadząc ku kolejnym szczytom i otwierając przed nią nowe możliwości do odkrywania i zdobywania przygód

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA

2023 Wyprawy na północ Svalbardu oraz po Lofotach

2023 Triglav Najwyższy szczyt Alp Julijskich wpisany do korony Europy – 2864 m n.p.m

2022 Toubkal najwyższy szczyt Maroka i gór Atlas – 4167 m n.p.m

2022/23 Rejs po Oceanie Atlantyckim na odcinku Gibraltar-Capo Verde

2021 Korona Gór Polski