Nagroda Orły Turystyki 2021 w naszych rękach

Prestiżowa nagroda ORŁY TURYSTKI 2021 w naszych rękach.

Chcemy się podzielić z Wami bardzo radosną informacją, że w prestiżowym konkursie Orły Turystyki otrzymaliśmy nagrodę Złotego Laureata za rok 2021. 

Było to możliwe dzięki bardzo wysokim opiniom uczestników naszych wypraw. Otrzymaliśmy 9.3 pkt na 10 możliwych. 

Dziękujemy Wam bardzo za to, że z nami byliście na naszych wyprawach oraz za to, że tak wysoko oceniliście poziom organizowanych przez nas imprez. Jest to sukces naszej ekipy Men of Sea Expedition. Osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację wypraw: w logistykę, całej pracy wokół, przygotowanie jachtu oraz prowadzenie rejsów na miejscu.

Wszystkim dziękujemy oraz także tym, którzy wsparli nasz projekt. Jeszcze raz dziękujemy.

Poniżej prezentujemy krótki wywiad przeprowadzony z Markiem Rajtarem.

Duży sukces?

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania nagrody złotego laureata w konkursie. Tym bardziej, że otrzymaliśmy bardzo wysoką notę. Ta nagroda jest dla nas bardzo cenna, gdyż przyznawana jest w oparciu o opinie osób, które były na naszych wyprawach.

Jaki jest zatem przepis na sukces?

Przede wszystkim dobry pomysł, z tym nie mieliśmy kłopotów, bo pokrył się z naszymi pasjami żeglarskich wypraw po północy. No i potem w realizacji ogrom włożonej pracy, aby każdy ze szczegółów złożył się na całość projektu, który zachwyci uczestników naszych imprez. Do tego ekipa zaprzyjaźnionych osób pracujących nad realizacją całości.

Czy możesz coś więcej powiedzieć zatem o Men of Sea?

Udało nam się zgromadzić wokół projektu kilka fajnych osób z którym łączą nas mocne relacje. No i łączy nas daleka północ, którą jesteśmy zafascynowani, którą każdy z nas uznaje za swój drugi dom i lubi tam być. Z czasem wokół nas pojawiło się grono życzliwych nam osób, które zaczęły nas wspierać w działaniach. Za to jesteśmy wdzięczni – to także nagroda dla nich, bo dzięki temu było nam łatwiej.

Podróże odbywają się na północy. Co jest takiego szczególnego w tym rejonie?

Północ, Arktyka, Svalbard, Grenlandia to niesamowite miejsca. Urzeka nas tam piękno natury, jeszcze obronione przed szkodliwą działalnością człowieka. Dzikie zwierzęta w swoich naturalnych środowiskach, które spotykamy bardzo często: wieloryby, niedźwiedzie polarne, morsy. Latem dzień polarny, jesienią i zimą cudowne zorze. No i lód. To jest niesamowita kraina lodu: olbrzymich lodowców, gór i pól lodowych. Całość robi niesamowite wrażenie, które pozwala osobom będącym z nami na jachcie Azimuth przeżywać podróż życia. Cały ten świat prezentuje się sam, a naszą rolą jest jedynie być przewodnikiem po nim.

To jednak trudny rejon i na pewno nie jest prosto podróżować po nim?

To prawda. Jest to w końcu daleka północ w której jesteśmy sam na sam z siłami natury. Mamy jednak nabywane latami doświadczenie, które pozwala przewidzieć i przygotować się na wiele sytuacji. Wykonujemy dużo pracy wokół każdej z naszych wypraw, przygotowujemy starannie jacht, logistykę, pracujemy nad szczegółami. Sama wyprawa jest już tylko zwieńczeniem całego procesu. Jak widać z sukcesem – o czym świadczy przyznana nagroda oraz opinie o nas. Zadowolenia uczestników wypraw jest dla nas dodatkową motywacją, bo w końcu to dla nich organizujemy nasze projekty.

Wiele lat temu, kiedy wpłynąłem do jednego z miejsc arktycznej krainy urzekło mnie piękno. Tuż obok zachwycenia pojawiło się pragnienie podzielenia się z rodziną, bliskimi tym co widzę, przeżywam. Tu pojawił się pomysł na projekt Men of Sea, a później nastąpiła realizacja.

Mamy Nowy Rok, no i pewnie są nowe plany.

Tak, dopinamy szczegóły kolejnych wypraw. Możemy dziś zdradzić, że planujemy powrót na Grenlandię, miejsca w którym to wszystko się zaczęło.

Zatem powodzenia. Dziękuje za rozmowę.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.